Jak przedłużyć stosunek?

Tekst: mgr Kamilla Mielniczek
Jak przedłużyć stosunek?
Źródło: Fotolia.com
Dodane: 11. października, 2017

Jak wydłużyć stosunek domowymi sposobami? Opóźnienie wytrysku można osiągnąć dzięki rozmaitym ćwiczeniom i metodom poprawiającym sprawność seksualną. Na przedwczesny wytrysk pomaga m.in. metoda Start-Stop, aby stosunek był dłuższy, warto także wypróbować określonych pozycji seksualnych (np. seks tantryczny). W aptekach dostępne są ponadto tabletki i prezerwatywy wydłużające stosunek.

mgr Kamilla Mielniczek
AUTOR
mgr Kamilla Mielniczek seksuolog, psycholog
SPIS TREŚCI:

  Dłuższy stosunek – opóźnienie wytrysku

   

  Przedwczesny wytrysk to problem, z którym wiele par zgłasza się do seksuologa. Zbyt wczesna erekcja dla mężczyzn stanowi źródło dyskomfortu psychicznego i nie pozwala czerpać odpowiedniej satysfakcji z seksu, natomiast kobiecie uniemożliwia zwykle przeżywanie orgazmu ze względu na zbyt krótki czas stymulacji. Specjaliści proponują wiele sposobów na przedłużenie stosunku. Część proponowanych metod pozwala zmniejszyć problem poprzez oddziaływanie na sam objaw, inne, drogą treningu, ułatwiają odzyskanie kontroli nad wytryskiem. Również pary, u których nie występuje zaburzenie wytrysku, mogą stosować opisane techniki, aby uzyskać dłuższy stosunek.

  Zwiększenie kontroli, a co za tym idzie możliwość opóźniania momentu ejakulacji, można trenować. Jedno z polecanych ćwiczeń na przedwczesny wytrysk stanowi wzmacnianie mięśni Kegla, czyli tzw. mięśni dna miednicy. Aby zlokalizować odpowiedni mięsień, mężczyzna powinien wstrzymać strumień moczu. Mięsień, którego aktywność poczuje jest właśnie tym właściwym do treningu. Ćwiczenia polegają na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśnia w seriach po 20, a następnie 30 razy. Kolejnym etapem jest przytrzymywanie stanu napięcia do około pięciu sekund, i –  wraz z postępowaniem treningu – wydłużanie tego czasu. Silne mięśnie Kegla umożliwiają wydłużenie stosunku.

   

  Jak przedłużyć stosunek – Start-Stop i Squeeze Technique

   

  Osobom poszukującym metody na to, jak wydłużyć stosunek, polecana jest także technika Start-Stop, Jest to popularny i efektywny sposób leczenia przedwczesnego wytrysku. Aby móc zastosować tego rodzaju ćwiczenia, konieczne jest, aby mężczyzna był w stabilnym związku z partnerką chętną do współpracy, ponieważ jej udział w ćwiczeniach staje się niezbędny. Metoda Start-Stop polega na współżyciu do momentu, gdy mężczyzna poczuje zbliżający się wytrysk, wówczas zaprzestaje ruchów frykcyjnych, dając hasło STOP partnerce, która od tej chwili również nie podejmuje aktywności. Para trwa w bezruchu do momentu, gdy mężczyzna poczuje, że napięcie pojawiające się tuż przed wytryskiem spadło i można wznowić akt seksualny.

  Celem tego typu ćwiczeń na przedwczesny wytrysk nie jest jak najszybsze wstrzymanie ejakulacji, ale odzyskanie stanu kontroli pozwalające na maksymalne wydłużenie stosunku. Mężczyzna, przerywając aktywność, stara się uruchomić myśli, które ułatwiają mu kontrolowanie wytrysku. Pomocna jest tu metoda wizualizacji polegająca na wyobrażaniu sobie stanu „odchodzenia wytrysku”, np. obrazowanie spermy, która cofa się z cewki, przy czym wyobrażenie nie musi mieć nic wspólnego z realnym procesem, ważne, aby obraz był sugestywny dla pacjenta.

  Czas trwania stosunku pomoże wydłużyć również przekierowanie uwagi, np. poprzez koncentrację na doznaniach płynących z dotyku skóry partnerki, np. określenia jej ciepłoty, wilgotności, gładkości. W poszukiwaniu sposobów ułatwiających wytrwanie w stanie STOP, przydatne są metody proponowane w treningu Mindfulness. Początkowe próby ćwiczenia według procedury Start-Stop mogą być nieudane, co nie jest wskazaniem do przerwania treningu.

  Podobną metodą opóźniania wytrysku jest tzw. Squeeze Technique. Partnerka, podczas manualnego pobudzania członka, uciska wędzidełko prącia w momencie zbliżania się wytrysku. Ucisk trwa około 30 sekund i nie może sprawiać bólu. Następnie kobieta wznawia stymulację. Ćwiczenia powtarza się od 15 do 20 minut. Większość pacjentów, u których wytrysk następuje przedwcześnie, mówi o pewnej poprawie przy każdym kolejnym stosunku.    

   

  Jak często się kochać, by stosunek był dłuższy?

   

  Długie odstępy pomiędzy kontaktami seksualnymi nie sprzyjają wydłużaniu stosunku – zwykle im więcej czasu minęło od ostatniego wytrysku, tym szybciej dochodzi do ejakulacji. Jeśli para współżyje kilka razy w krótkim odstępie czasu (wystarczającym na powrót erekcji), kolejne stosunki trwają coraz dłużej.

  Czas od uzyskania pobudzenia do orgazmu zwiększa się również, jeśli kontakt seksualny poprzedzony jest masturbacją. Włączenie do gry wstępnej wspólnej masturbacji, zakończonej orgazmem, pozwala przedłużyć stosunek płciowy. Regularne zbliżenia w warunkach, które nie zmuszają do pośpiechu, również sprzyjają wydłużeniu kontaktu.

  Realizacja zachowań seksualnych adekwatna do potrzeb, czyli odpowiednio częsty seks, także służy dłuższym stosunkom, ponieważ napięcie seksualne nie jest tak duże, jak w sytuacji braku kontaktów, a bodźce erotyczne oddziałują słabiej.

   

  Seks tantryczny – sposób na wydłużanie stosunku

   

  Sztuką miłosną najbardziej kojarzoną z opóźnianiem orgazmu jest seks tantryczny. Techniki seksualne są tu pochodną filozofii, gdzie akt seksualny służy osiągnięciu stanu wyższej świadomości na drodze zjednoczenia kobiety i mężczyzny, którzy poprzez trening ciała są w stanie uzyskać najwyższy stopień przyjemności seksualnej. Istotą jest tutaj poprzedzanie kontaktu seksualnego relaksacją ciała i umysłu, wyzbycie się wstydu, podejmowanie aktów seksualnych między ludźmi połączonymi więzią emocjonalną, w odpowiedniej atmosferze, bez pośpiechu i z pełnym oddaniem drugiej osobie. Proponowane techniki oraz pozycje seksualne zbliżone do asan (figur pochodzących z jogi) pozwalają przedłużać stosunek seksualny, włącznie z osiąganiem orgazmu bez wytrysku, co związane jest z kolei z przekonaniem o utracie energii przez mężczyznę w chwili wypłynięcia nasienia na zewnątrz.

  Spowolnienie ruchów frykcyjnych jest najprostszym sposobem opóźnienia ejakulacji, jednak u osób z osłabioną kontrolą nad wytryskiem, metoda ta zdecydowanie nie daje rezultatów. Natomiast dobrze sprawdza się jako prosta technika służąca podnoszeniu satysfakcji seksualnej dla par bez problemu z przedwczesnym wytryskiem. Im wolniej para współżyje, tym mniej stymulacji dochodzi do prącia, a stopień pobudzenia jest osłabiany, co w efekcie pozwala opóźnić orgazm. Technika stosowana bywa przez pary zastanawiające się jak przedłużyć stosunek bez prezerwatywy, której brak z reguły wiąże się z silniejszymi doznaniami.

   

  Pozycje seksualne na przedłużenie stosunku

   

  Jak wydłużyć stosunek domowymi sposobami? Opóźnienie wytrysku można osiągnąć dzięki kilku innym pozycjom seksualnym.

  • Wśród pozycji seksualnych są takie, które sprzyjają przedłużeniu stosunku mężczyzny. Jedną z nich jest tzw. kołyska, gdzie mężczyzna, leżąc na plecach, ustawia zgięte nogi tak, aby kobieta, siedząc tyłem na jego udach, mogła oprzeć ramiona o kolana mężczyzny. Kobieta określa tempo i głębokość penetracji, dążąc do opóźnienia wytrysku – powinna zmniejszać częstotliwość ruchu oraz unikać dynamicznych pchnięć, co przypomina kołysanie.
  • Inna pozycja przedłużająca stosunek to kwiat lotosu, gdzie mężczyzna, siedząc, krzyżuje nogi, a partnerka opiera pośladki na jego udach w taki sposób, aby móc opleść nogami biodra partnera. W tej pozycji mężczyzna jest bierny, a kobieta wykonuje dowolne ruchy, np. góra-dół. W momencie zbliżania się wytrysku – zwalnia. Może też doprowadzić do wysunięcia członka z pochwy.
  • Inną pozycją na opóźnianie orgazmu jest tron cesarzowej. Tutaj również mężczyzna ma ograniczone możliwości poruszania, a o tempie decyduje kobieta. Mężczyzna siedzi z wyprostowanymi nogami, podpierając się rękoma, a kobieta, odwrócona plecami, siada na jego udach. Przy podparciu pleców mężczyzna może dotykać piersi i sromu kobiety.
  • Podobną pozycją opóźniającą wytrysk jest tzw. tarantula. Mężczyzna siedzi z wyprostowanymi nogami, podpiera się dłońmi, a kobieta siada na jego udach przodem do niego, mając zgięte w kolanach, szeroko rozstawione nogi, stara się maksymalnie odchylić w tył, również podpierając się rękami. Głębokość penetracji zależy od tego, jak mocno rozstawione nogi ma kobieta. Rozstawienie to może zmieniać podczas stosunku. W tej pozycji kobieta porusza się w linii przód-tył.

   

  Jak wydłużyć stosunek środkami z apteki?

   

  Domowym sposobem na opóźnienie erekcji jest stosowanie prezerwatyw przedłużających stosunek. Od wewnątrz delikatnie nawilżone są one substancją znieczulającą, która, zmniejszając siłę odbieranych przez mężczyznę bodźców, opóźnia moment wystąpienia orgazmu.

  W leczeniu przedwczesnego wytrysku stosuje się kremy ze środkiem znieczulającym – zwykle mężczyznom zaleca się smarowanie prącia kremem na około pół godziny przed stosunkiem i zmycie leku, aby nie miał kontaktu z narządami kobiety, na które również działałby znieczulająco.

  Do dyspozycji mamy także tabletki na opóźnienie wytrysku. Najczęściej są to leki przeciwdepresyjne, które działają na reakcję seksualną w sposób hamujący, utrudniając osiągnięcie orgazmu, co, w tym przypadku, działa wydłuża stosunek płciowy.

  Autor: mgr Kamilla Mielniczek

  Newsletter

  Chcesz otrzymywać informacje
  o nowych artykułach i produktach?

  Facebook_icon    GooglePlus_icon    YouTube_icon    twitter_icon

  Copyright © 2012-2018 Wylecz.to All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone

  Treści z serwisu wylecz.to mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.  

  Zamknij ten komunikat

  Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

  Na naszych stronach używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami podmioty, takie jak firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W każdej przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Cookies.

  Copyright © 1995-2018 Grupa Wirtualna Polska