Szukaj Otwórz menu
Naturalne spalacze tłuszczu – jak działają termogeniki?

Naturalne spalacze tłuszczu – jak działają termogeniki?

Dodane: 26.07.2016 | Autor: mgr Joanna Ludwiszewska

Skuteczne odchudzanie wymaga cierpliwości i silnej woli. Proces spalania tkanki tłuszczowej można jednak przyspieszyć, wykorzystując naturalne spalacze tłuszczu. Termogeniki występują w określonych produktach spożywczych bądź w formie suplementów. Jako składnik tabletek na odchudzanie przyspieszają przemianę materii, dzięki czemu terapia odchudzająca jest bardziej efektywna.

Spis treści:

  Naturalne spalacze tłuszczu – czym są termogeniki?

   

  Właściwie skomponowana dieta to klucz do zgrabnej sylwetki. Zmagania z nadmiarem kilogramów ułatwi uwzględnienie w codziennym jadłospisie pokarmów, które w naturalny sposób przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Termogeniki, bo o nich mowa, są produktami, których strawienie wymaga zwiększonych wydatków energetycznych, co sprzyja wytwarzaniu ciepła. To z kolei przekłada się na nasilenie procesów metabolicznych. Organizm szybciej sięga do rezerw tkanki tłuszczowej, czego efektem są lepsze rezultaty odchudzania.

  Substancje o właściwościach termogenicznych naturalnie występują w niektórych warzywach, owocach, a także przyprawach. Ich regularne spożywanie zwiększa tempo przemiany materii. Szacuje się, że dzięki uwzględnieniu w diecie naturalnych spalaczy tłuszczu wzrasta ono nawet o 25 proc.

   

  Najlepsze naturalne spalacze tłuszczu

   

  W zależności od dominującej substancji czynnej naturalne spalacze tłuszczu mogą wykazywać różną skuteczność. Które spośród składników wykazują najsilniejsze działanie termogeniczne?

  • Zielona kawa – to tradycyjna kawa niepoddana procesowi palenia. Swoje właściwości odchudzające zawdzięcza wysokiej zawartości kwasu chlorogenowego i kofeiny – posiada ich znacznie więcej niż tradycyjna kawa palona. Składniki te wpływają na przyspieszenie tempa przemiany materii oraz spalania tkanki tłuszczowej. Dodatkowo kwas chlorogenowy obniża wchłanianie glukozy z pożywienia. Picie zielonej kawy przyczynia się do hamowania łaknienia.
  • Chitozan – to substancja otrzymywana z chityny – naturalnego składnika budującego pancerze skorupiaków. Odznacza się ona wysokim stopniem wchłaniania różnego rodzaju związków, m.in. tłuszczu. Chitosan wykazuje zdolność do wiązania dużych jego ilości – tworzy z nimi w połączenia, których organizm nie jest w stanie strawić. Dzięki obniżeniu przyswajalności tłuszczu zmniejsza się też ilość dostarczanych do organizmu kalorii.
  • CLA  (sprzężony kwas linolowy) – związek ten zaliczany jest do składników wzmagających spalanie tkanki tłuszczowej. Przyspiesza również tempo metabolizmu, dzięki czemu dostarczana do organizmu energia zostaje zużywana szybciej. Jego działanie przyczynia się także do wzrostu masy mięśniowej.
  • Garcinia Cambogia – ekstrakt z tej rośliny jest obecnie jednym z bardziej popularnych naturalnych spalaczy. Zawiera wysokie stężenie kwasu hydroksyoctowego wpływającego na metabolizm tłuszczów. Ponadto hamuje apetyt. Kwas hydroksyoctowy oddziałuje na proces lipogenezy, ograniczając przyrost tkanki tłuszczowej.

  Z uwagi na wysoką skuteczność wymienione substancje często stanowią składniki tabletek na odchudzanie. Występując w zwiększonych dawkach, nasilają efekty terapii odchudzającej oraz sprzyjają szybszej utracie nadmiaru kilogramów.

   

  Czy warto stosować tabletki na odchudzanie?

   

  Wszelkiego rodzaju preparaty na odchudzanie, które w składzie zawierają naturalne substancje przyspieszające spalanie tłuszczu, można wprowadzać do codziennego jadłospisu. Należy jednak mieć na uwadze to, że samo stosowanie takich środków nie przyczyni się do utraty zbędnych kilogramów. Ich przyjmowanie należy połączyć ze stosowaniem diety ubogoenergetycznej oraz zwiększeniem aktywności fizycznej. Tylko takie wielokierunkowe działanie przynosi efekty w postaci spadku wagi ciała.

  Przyjmowanie tabletek na odchudzanie (przy braku zmian w trybie życia) nie pomoże osiągnąć wyznaczonego celu. Należy także pamiętać, że każdy organizm jest inny i wymienione substancje mogą wpływać na niego w różnym stopniu. Przed zastosowaniem tego typu preparatów warto zasięgnąć opinii dietetyka lub lekarza, co pozwoli upewnić się, czy określony środek będzie dla nas właściwy.

  Zobacz filmy powiązane z tematem
  Przeczytaj również powiązane z tematem

  Encyklopedia

  Nie znalazłeś odpowiedzi - zadaj pytanie

  Wejdź na forum

  FaceboookGoogle plusTwitterYoutube
  Serwis prowadzony na zlecenie PWM Sp. z o.o.
  Copyright © 1995-2015 Grupa Wirtualna Polska